NĀKAMAIS ATJAUNOJUMS ATLIKTS UZ NENOTEIKTU LAIKU!

NOVĒROJUMI NEDĒĻAS GAITĀ.

Pēc neparedzēti vēsās un apmākušās pagājušās nedēļas, ko gan nevarētu attiecināt uz svētdienu, nedēļas pēdējo dienu, šonedēļ gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Nedēļas sākumā vēl ZLATKA anticiklons gādās par karstu laiku, kas tiks aizdzīts prom ar stipriem negaisiem, pēc kuriem paliks aukstāks un lietaināks, bet nedēļas nogalē karstums atkal atgriezīsies. Tāpēc šī nedēļa izpatiks gan karstuma, gan aukstuma cienītājiem.

Prognozes:

Attēls: fotoblog.lv

Buru kuģu regate 2013 - Vakars     Pirmdiena būs visai saulaina, nokrišņi gaidāmi galvenokārt valsts rietumu daļā, tostarp pērkona lietusgāzes, bet austrumos bez nokrišņiem. Pūtīs pārsvarā lēns DA puses vējš. Temperatūra sasniegs +27…+31 grādus, attiecīgi piekrastē mazliet vēsāks. Jāpiezīmē, ka gaidāmā nakts būs iespējams siltākā šogad – minimālā temperatūra nav gaidāma zemāka par +17…+21 grādu, pie tam valsts centrālajos rajonos iespējamas pērkona lietusgāzes.

Otrdien ievērojami pastiprināsies vējš, daudzviet valstī brāzmās līdz 12-17 metriem sekundē, bet jūras piekrastē, iespējams, pat līdz 20 metriem sekundē, tālāk atklātajā jūrā iespējama pat vētra.. Dienas pirmajā pusē tas pūtīs no DA, bet dienas gaitā, sākot no Kurzemes, pāries DR vējā. Daudzviet diena būs sutīga, valsts rietumu un centrālajos rajonos gaidāmi spēcīgi negaisi ar krusu, krasām vēja brāzmām, stipru lietu, pat lokāliem plūdiem, īpaši tad, ja negaiss skars Rīgu. Dienas gaitā mazāk mākoņu un bez nokrišņiem diena paies Vidzemē un Latgalē. Temperatūra visā valstī būs no +21 grāda Kurzemes piekrastē līdz +32 grādiem Zemgalē.

Naktī uz trešdienu lietus pārvietosies uz valsts centrālo un austrumu daļu. Nakts vēl būs silta – ap +13..+18 grādiem, bet dienā līs pārsvarā Vidzemē un Latgalē. Diena pavēsa – vien +17…+22, teorētiski valsts austrumos varētu būt nedaudz siltāks. Arī ceturtdien vietām var uzlīt, nakts dzestra – +6…+12, bet dienā +18…+23 grādi.

Nedēļas nogalē atgriezīsies siltāks laiks. Vējš iegriezīsies pārsvarā no ziemeļrietumiem, bet nebūs stiprs. Temperatūra pakāpeniski paaugstināsies: piektdien būs vēl +19…+24 grādus silts, bet jau sestdien vietām iesils līdz pat +27, savukārt svētdien valdīs līdzīgi laikapstākļi kā jau aizvadītajā svētdienā – temperatūra saniegs +24…+29 grādus. Naktīs temperatūra būs virs +10 grādiem visā valstī, bet ievērojami nokrišņi šajās dienās nav gaidāmi.

NOVĒROJUMI.

Pirmdiena (29.07): Dienas gaitā pāri Latvijai virzās divas ANDREAS ciklona frontes: siltā oklūzijas un parastā siltā fronte, kuru mākoņainību gan vairāk var just rietumu pusē, arī Rīgā. Dažviet piekrastē arī veidojas negaisi, kas gan vēl nav tik stipri kā gaidāmi otrdien. Tikmēr saulaināks laiks turpinās valsts austrumos. Diena karsta, pie tam valda lēns vējš, kas karstuma sajūtu nemazina. Makimālā temperatūra no +23 grādiem Kolkā līdz +30 grādiem Rucavā un Ventspilī. Daudzviet valstī tā ir tuva +30 grādiem, vietām pat to pārsniedz. Vakarā stipri negaisi plosās Kuzremes piekrastē

Otrdiena (30.07): Rīts vēl ataust samērā cerīgi – daudzviet valsts rietumu un centrālajos rajonos ir bijuši nakts negaisi un ESTOFEX iekļāvis mūs 1. stipru negaisu riska kategorijā. Dienas sākumā vēl rietumu pusē saglabājas mākoņianība, zem kuras īpaši gaiss nesilst, bet tiklīdz pēcpusdienā daudzviet valstī uzspīd saule, strauji kļūst siltāks, jo virs mums atrodas siltākās gaisa masas gada laikā. Dienas gaitā stipri negaisi jau kopš pirmdienas vakara turpina plosīties Liepājas tuvumā, kur jau nolijusi pat MĒNEŠA NOKRIŠŅU NORMA, bet stacija kādu laiku paliek bez elektrības. Attēlā: otrdienas nakts zibeņi Papē. Autors: orkaans. Citviet negaisu nav, vai tie ir krietni mierīgāki.Taču temperatūra dienas gaitā pat nepārsniedz +30, kur nu vēl pāri šī gada rekordam (maksimumā tikai +21…+29), tāpēc ir aizdoams, ka kaut kas nav īsti pilnībā kārtībā. Kārtībā jau arī nav, jo vakarā, kad būtu jābūt stipriem negaisiem, ir tikai siltums, bet visi negaisi ir iziruši. Tā nu aukstā fronte “stāv” Viduskurzemē un lēni virzās bez negaisiem. Kas ir vainīgs? Protams, XANDER. Te plašāks komentārs par to:

laika vērotājs (10 km uz R no Saldus) 31.07.2013 01:56
“Radarā, tā izskatās ka “baigā frontālā desa” ir tieši virs Saldus. Bet nekas graujošs salidzinājumā ar vakarnakti, vairs nenotiek. Smidzinoša friziermigliņa, un loti daudz tumšu mākoņu.
Bet tie zibeņi, kas it kā parādās pēdējā kadrā sat24 animācijai ir vakarējie. Dators, kas ģenerē animācijas cilpu, paņem iepriekšējās dienas pēc pusnakts datus, un tāpēc tāds gļuks. (Un ne jau pirmo reizi)
Gaisa temperatūras izlīdzinājās, aiz frontes +16.5*C.
Virs Maskavas rotē tas pats ciklons, škiet, ka Xanders, kas nesa mums pagajušo nedēl miglainu laiku ar +16..18*C temperatūrām.
Bet, ciklonam ANDREAS siltais sektors sadila, aizpildījās,ar Xander nestajām vēsajām gaisa masām no Ziemeļpuses, līdz ar to visi negaisa procesi pēkšni apstājās.
Šonakt vairs nekas nebūs.”
Trešdiena (31.07): Tā arī bija: naktī vairs nekādi negaisu procesi nerisinājās, bet aukstā fronte paklusām ar smidzinošu lietu tikai uz D no Rīgas, bet uz Z vispār nekā, virzījās tālāk. No rīta gan daži negaisi plosījās ZA pusē, bet tā laikam vienīgā vieta, kur vispār kaut kas notka. Aiz frontes debesis mēģina skaidroties…
Nedēļas augstākā gaisa temperatūra: +30,4, Dobele, 29. jūlijs
Nedēļas zemākā temperatūra: –
Visvairāk nokrišņu vienas dienas laikā: 63 mm, Liepāja, 30. jūlijs (dati tiks precizēti)

Ciklons/i nedēļas gaitā: ANDREAS, –

Anticiklons/i nedēļas gaitā: –

 

Advertisements